Winkler Márta vagyok, három gyerek (két felnőtt lány és egy kisfiú) édesanyja, feleség, segítő – ebben a sorrendben. Életemből 25 évet külföldön töltöttem, de minden jó tapasztalás és kialakult család, remek baráti kör ellenére mindennapos vendégem volt a honvágy. 2002 óta családommal újra itthon vagyok, és ez a lépés megerősítette lelki nyugalmamat, egyensúlyomat, ismét megtaláltam a helyem. Mivel egy változás nem jár egyedül, a helyváltoztatáshoz „életmódváltás” is társult: jogi asszisztensi és fordítói tevékenységemhez végre hozzátehettem a természetgyógyászatot és régi vágyamnak, érzésem szerint elhivatottságomnak engedve hozzásegíthetem a gyógyulókat eredményeikhez. 

Tanulmányaimat Miskolcon végeztem, a Konnektív Felnőttképző Kft-nél (akkor még SR Kontroll Természetgyógyászati Módszertani Központ). Mestereim, akiknek nagyon sokat köszönhetek, Nyerjákné Sári Róza életmódtanácsadó és terapeuta (alapmodulok, fitoterápia, köpölyözés) és Nagyné Halász Anna szemtréner, reflexológus (szemtréning) voltak. A természetgyógyász képzés – sokak véleményével szemben – eléggé összetett folyamat: ahhoz, hogy szakvizsgát tegyünk, el kell végeznünk az egészségügyi, majd a természetgyógyászati alapmodult, és csak mindkét modul sikeres vizsgával záruló elvégzése után térhetünk rá a tulajdonképpeni szakképzés megszerzésére, a szakmai modulra. Az egészségügyi alapmodulban általános egészségügyi ismereteket, anatómiát, élettant, kórtant, elsősegélynyújtást tanulunk, a természetgyógyászati alapmodulban betekintést nyerünk a természetgyógyászat szakterületeibe, működésébe, jogi szabályozásába. A modult követő életmódtáborban pedig gyakorlatban is megtapasztalhatjuk a szakterületeket, ami nagyban hozzásegít ahhoz, hogy mindenki rátaláljon arra az irányra, ami „neki szól”, ahol ő mint segítő a leghatékonyabban tudja a – bizonyára nem véletlenül – hozzá eljutót a gyógyulás útjára terelni. A vizsgákat az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK, volt ETI, GYEMSZI-EFF, ENKK) előtt tesszük le, mind elméleti, mind pedig gyakorlati feladatok alapján. Ezzel még nincs vége a dalnak: működési engedélyünk 5 évre szól, és csak és kizárólag folyamatos továbbképzések elvégzése alapján kerül meghosszabbításra. A továbbképzéseket ötévente, 150 kreditpontot igazoló iratokkal bizonyíthatjuk. 

Ennyi tanulás, felkészülés alapján mégis azt kell mondanom, hogy a gyógyulás nem az én érdemem – minden egyes eredmény a gyógyuló érdeme, én csak segíteni tudok, amennyiben a gyógyulni vágyó megteszi az első lépést: felismeri magában a gyógyulásra irányuló vágyat, felismeri, hogy betegsége okainak megoldásához saját erejéből juthat el, és ehhez – belátása szerint – hajlandó egy segítő, vezető útmutatását igénybe venni. 

Vágjunk hát bele együtt!